Bokningsinformation
Här anmäler ni er till BLISS 2025!
Önskar ni familjemedlemskap? Anmäl alla barn med samma e-post.
Vecka 27 (30/6-4/7) arrangeras BLISS i Björklinge för nionde sommaren i rad.
Tid: kl. 9-15
Ålder: 2012-2020
Barnen får: 1-2 mellanmål, lunch, deltagartröja samt aktiviteter.
Det finns tre inriktningar: Lilla BLISS, BLISS Original och BLISS Äventyr.
- Lilla BLISS har lek i fokus, där vi tränar på rörlighet och motoriska färdigheter.
- BLISS Original testar på många olika aktiviteter och lekar. Vi provar på blandade aktiviteter både inne och ute, föreningar och privatpersoner, i närområdet, kommer och håller i prova-på-pass.
- BLISS Äventyr innebär en utevecka med utflykter i närområdet, exempelvis fotbollsgolf i Högsta och Summer Zone i Uppsala.
Syfte och mål med BLISS är att barnen ska få prova på olika aktiviteter, kanske hitta en ny fritidsaktivitet, och att ha kul tillsammans. Varje år bjuder vi in föreningar och privatpersoner, i närområdet, för att komma och hålla i prova-på-pass.
Ingen aktivitet kräver förkunskaper.
Barnen deltar utan föräldrar.
BLISS är gratis, men man måste vara medlem i Björklinge Sportförening. I och med din anmälan till BLISS ansöker du automatiskt om medlemskap, en faktura skickas inom några dagar. Medlemskap kostar 100 kr för enskilda och 300 kr för familj.
Visa mer