Reservplatsansökan som lägerbarn till Hällevikslägret 2023, 2 juli - 15 juli
Hej! Följ instruktionerna och fyll i formuläret så noggrant som möjligt.
ANSÖKAN FRÅN 6 mars: Från och med 6 mars går det fortsatt att ansöka om plats till årets läger. Då hamnar man i vår reservkö och får platserbjudande allt eftersom det kommer in återbud. Välkommen med din ansökan!
SÅ HÄR GÅR DET TILL: 1. När du fyllt i alla uppgifter och skickat in har du lämnat in en reservplatsansökan till Hällevikslägret. Detta kommer du genast få en bekräftelse om i ett mail. 2. Lägret är dock fullt och alla lägerbarnsplatser är täckta. 3. Men vanligtvis kommer det in avhopp och återbud av olika anledningar. 4. Allt eftersom avhopp kommer in kontaktar vi sökanden i reservkön. 5. Vem vi kontaktar beror på vem som lämnat återbud - detta pga att vi förlägger barnen efter ålder och kön i sovsalarna och det är antalet sängar i varje sovsal som blir styrande. 6. Om du blir erbjuden en plats kommer du få ett mail med en betalningslänk. 7. När du betalat har du en garanterad plats på lägret.
8. Om vi inte fått in din betalning inom angiven tid erbjuds den till någon i reservkön (påminnelse innan sista betalningsdag skickas ut). 8. All information om årets läger finns på vår hemsida www.hallevikslagret.se
För frågor kontakta oss gärna via www.hallevikslagret.se/kontakt
|