Så fungerar det

Så fungerar det

1
Ange din e-mailadress
2
En engångskod skickas till din e-mail
3
Ange engångskoden i popup-fönstret
4
Läs informationen och filtrera fram det du är intresserad av
5
Välj lämplig grupp och "Anmäl"
6
Genomför betalning. Allt klart!

Bokningsinformation

Du kommer att få ett e-postmeddelande som bekräftelse på din bokning. Om man vill använda fritidskortet så kan man välja det som ett alternativt under betalningsmetoder. Här en länk till instruktoner för att använda fritidskortet.

 https://support.sportadmin.se/support/solutions/articles/48001279598-medlem-sa-betalar-du-med-fritidskortet-i-sportadmin

 

Enskild undervisning sommar
Lektionerna är 30 minuter långa och kostar 350 kr per lektion. och Qvicklys avgifter tillkommer! (mellan 9-59 kr) även en medlemsavgift på 250 kr. Man bokar och betalar via bokningssidan här på hemsidan. Lektionerna sker på vanningen under juni månad, sedan därefter sker dem i falsterbopoolen! 
Anmälan är öppen!

Sommarsimskola period 1
Sommarsimskolan 2026 för barn födda till och med 2020 och kommer att genomföras på Vanningen under perioden 15 juni – 3 juli, (Midsommarafton 19/6 inställt)
Anmälan öppnar d 22/4 kl 11 för barn födda 2019
anmälan öppnar d 23/4 kl 11 för barn födda 2020

Grupperna för resp verksamhet syns ca 1 vecka innan anmälan öppnar här på vår anmälningssida.

Hösten
Höstens verksamhet har bokningssläpp den 2/6 för de som har gått i vår verksamhet under VT26.
klockan 12.00 för baddare, bläckfiskar, pingviner
klockan 12.15 för fisk, hajar, medleygrupper
klockan 12.30 för Baby/minisim, vuxencrawl
Cirka en vecka innan bokningssläpp så kan man se vilka grupper och tider som vi erbjuder.
Nya medlemmar öppnar bokningen den 9/6 klockan 11

 

Sommarsimskola period 2
Sommarsimskola period 2 anordnas i Falsterbopoolen under veckorna 30-32.
Det är en intensivsimskola med lektioner måndag-fredag. Barnen ska ha fyllt 4 år. Observera att vi tar bort barn som anmäler sig för ung!
Anmälan för denna simskola öppnas här på vår hemsida den 12 juni kl 11.00

 

Viktigt: 

För att kunna hantera alla bokningar som görs, har en kö som hanterar betalningar introducerats till bokningsförfarandet. Bokningen går till som  följer – ta dig till vår bokningssida, logga in, välj den grupp du vill boka dig till, reservera en plats, välj betalsätt och klicka sedan ”Betala”.

Efter att du klickat ”Betala” kommer du hamna i en kö om det är många betalningar som görs samtidigt. Det kan ta ett par minuter innan det blir din tur att betala. Notera dock att du inte tappar din reserverade plats så länge du stannar i kön.

Observera!

För att börja i vår simskola ska barnet ha fyllt 4 år. Vi tar bort barn som anmäls för unga! Vi har minsim för barn 2-4 år och babysim för barn 3 mån-2 år 

Betalningsrutiner

Föreningens fakturor överlåts till finansbolaget Qvickly. Väljer du att betala via faktura vill vi göra dig uppmärksam på att den skall betalas inom 14 dagar. Betalas inte fakturan i tid så tillkommer en påminnelseavgift på 60 kr.

Vi rekommenderar alla våra medlemmar att betala simavgiften direkt med kort så undviker man påminnelseavgifter. Alla våra fakturor kommer skickas ut via mail. Var alltid noga med att kolla skräpposten när du gjort din anmälan om du väljer faktura och den inte kommer i din inkorg.

En administrationsavgift mellan 9 - 59 kr/faktura tillkommer för att täcka transaktionskostnader, automatiserade funktioner och ger dig som medlem tillgång till MedlemsAppen.

ANMÄLAN TILL VÅRA GRUPPER ÄR ALLTID BINDANDE!!!

Vill du avboka din plats måste du maila in avbokningen på info@vnsk.se

Är du osäker på vilken grupp som passar ditt barn ta en titt på "våra grupper" under "simskola" eller "baby/minisim" på vår hemsida:

https://www.vnsk.se/sida/?ID=343703 alternativt: https://www.vnsk.se/sida/?ID=355789 

Hur bokar man

Välj önskad nivå/verksamhet 

Klicka på önskad grupp och följ instruktionerna.

VNSK reserverar oss rätten för eventuella ändringar.

VARMT VÄLKOMNA!

Visa mer